Дайджест американського ринку: акції ростуть, індекси ставлять рекорди

September 21, 2018 - By Arturo Altman

У четвер, 20 вересня, ключові біржові індекси США S&P 500 і Dow Jones оновили історичний максимум. Стратеги Bank of America Merrill Lynch пояснили бурхливе зростання американських майданчиків введенням мит на китайські товари.

За логікою Bank of America, офіційне підтвердження нових мит допомогло «очистити повітря», а також посилило віру в те, що дві країни в кінцевому підсумку будуть вести переговори про угоду. В результаті інвестори почали скуповувати акції американських компаній, що і призвело до зростання індексів.

Підсумки торгів середовища

Акції на американському фондовому ринку завершили зростанням і торги в середу, 19 Вересня. Страхи перед загрозою торгової війни поступилися оптимізму, викликаному виходом сильної економічної статистики. Тарифи на китайський та американський імпорт, які набудуть чинності 24 вересня, виявилися вдвічі нижчими за обіцяні обома сторонами торгового конфлікту.

Акції банківського сектора вирвалися в лідери зростання серед компаній, що входять до складу індексу Dow Jones. Папери найбільших американських банків росли на очікуваннях підвищення процентних ставок наступного тижня.

Як очікується, в середу, 26 вересня, Федеральний резерв США підвищить ключову процентну ставку на 0,25%. На очікуваннях підвищення ставок прибутковість десятирічних державних облігацій підскочила до максимального рівня останніх семи років в 3,1%. Цей фактор став визначальним для більшості банків, акції яких завжди реагують зростанням на зростання прибутковості держоблігацій.

Акції нафтових компаній росли завдяки подорожчанню нафти. Барель сорту Brent виріс на 2% через зниження запасів у США. Зросли й акції промислових компаній через зниження побоювань щодо торговельної війни.

В аутсайдерах ринку опинився сектор високих технологій. Компанії, постачальники яких в більшості своїй працюють в Китаї, знаходяться в сильній залежності від торгових баталій між США і Китаєм. Серед технологічних гігантів таких чимало. В результаті технологічний сектор за підсумками дня втратив близько 0,1%.

Провідні американські фондові індекси завершили сесію вівторка наступними результатами:

Dow Jones Industrial виріс на 0,6%;
S&P 500 піднявся на 0,1%;
Nasdaq Composite завершив сесію зниженням на 0,1%.

У лідерах зростання опинилися:

папери банківського сектора: акції Bank of America подорожчали на 2,6%, Wells Fargo — на 1,3%.
акції нафтових компаній: папери Exxon Mobil подорожчали на 0,6%, акції Chevron — на 1,4%.

Серед подешевшали відзначені:

акції Amazon, подешевшали на 0,8% на новинах про те, що Євросоюз має намір встановити, чи використовував онлайн-магазин дані продавців, щоб перешкоджати конкуренції.
папери Microsoft, впали в ціні на 1,3%, незважаючи на те, що компанія повідомила про підвищення квартальних дивідендів на 9,95%.

Receive News & Ratings Via Email - Enter your email address below to receive a concise daily summary of the latest news and analysts' ratings with our FREE daily email newsletter.