Курс євро в Росії вперше за місяць опустився нижче 78 рублів

September 20, 2018 - By Arturo Altman

Курс євро в Росії вперше за три тижні опустився нижче 78 руб, а долар впав нижче 67 руб. завдяки дорогої нафти, попиту на валюти країн, а також політики ЦБ. Експерти чекають, що рубль зможе зміцнитися ще сильніше

На біржових торгах в середу, 19 вересня, курс євро впав на 0,99%, до рівня 77,8 руб. протягом деякого часу євро коштував рівно 78 крб. Курс долара опустився на 1,02%, до 66,68 руб. На цьому тижні рубль демонструє найкращу динаміку серед валют країн з економікою, що розвивається, зміцнюючись третій день поспіль. Днем раніше долар втратив 1,1%, а євро знизився на 1,3%.

Чому рубль зміцнився

Зростання російської валюти допомогло підвищення ставки Банком Росії 14 вересня на 0,25 п. п., до 7,5%, а також відмова ЦБ від купівлі валюти на ринку у рамках бюджетного правила до кінця року.

Зміцнення рубля посприяло і подорожчання нафти до $79 за барель після заяв Саудівської Аравії про те, що комфортним рівнем для неї є вартість нафти в $80. Додаткову підтримку російській валюті надає наближення податкового періоду в Росії. Це традиційно підвищує попит на рублі, так як експортери конвертують валютну виручку для виплати податків.

Банк Росії на четвер, 20 вересня, знизив курс для долара і євро. Курс долара складе 67,01 руб. за (-74%), курс євро – 78,36 руб. (-81%).

На початку місяця масові продажі на борговому ринку і відтік капіталу з Росії з-за побоювань введення нових санкцій США проти Росії призвели до того, що курс рубля впав до мінімальних рівнів за 2,5 року. 10 вересня котирування євро досягали 81,83 руб. за євро. Таких рівнів не спостерігалося з 2016 року.

Що буде далі

Найближчим часом зміцнення рубля може продовжитися. На думку старшого аналітика «БКС Прем’єр» Антона Покатовича, учасники ринку обережно повертаються в сектор країн з економікою, що розвивається. Ставлення до ризиків з боку торговельних воєн США і Китаю залишається нейтральним, і при збереженні поточних настроїв інвесторів зростання рубля може продовжитися до кінця тижня, вважає експерт.

Курс рубля до долара під дією сприятливих чинників до кінця тижня може продовжити зміцнення в діапазон 65,9-67,5 руб, спрогнозував Покатович. Долар в найближчі дні буде торгуватися в коридорі 66-67 руб., передбачила заступник директора аналітичного департаменту «Альпарі» Наталя Мільчакова.

Попит на валюту на ринку помітно скоротився, що в умовах хронічного присутності експортерів, які 25 і 28 вересня виплатять основні податки, підтримує зростання рубля, зазначає Дмитро Польовий з РФПІ. У поточних умовах у рубля є всі шанси протестувати діапазон 66,5–67,0 руб. по відношенню до долара, вважає експерт.

Після того, як пара євро/рубль опустилися нижче 78 крб., її наступною метою може стати відмітка 77,6 руб., прогнозує Олена Кожухова, аналітик «Велес Брокер».

Експерти Нордеа також чекають зміцнення рубля до кінця тижня, однак поточну позитивну динаміку вони схильні розглядати швидше як тимчасовий перепочинок на російському валютному ринку, оскільки ключовий фактор ризику, пов’язаний з можливим посиленням санкційного режиму, як і раніше актуальний. За їх прогнозами, до кінця року курс євро може піднятися до 80,7 руб., а долар знову подорожчати до 69 руб.

Receive News & Ratings Via Email - Enter your email address below to receive a concise daily summary of the latest news and analysts' ratings with our FREE daily email newsletter.