Вчені розрахували отримувану під час польоту на Марс дозу радіації

September 20, 2018 - By Arturo Altman

Під час польоту на Марс людина отримає дозу космічної радіації, яка становить близько 60% від гранично допустимої. Про це сказано в повідомленні на сайті Європейського космічного агентства (ЄКА), опублікованому у середу, 19 вересня.

«Вплив радіації — питання фундаментальне»
Президент Курчатовського інституту Михайло Ковальчук розповів  про дослідження впливу космічного випромінювання на людину і техніку
В основу дослідження фахівців взяті дані, отримані за час роботи на околомарсианской орбіті космічного апарату російсько-європейської місії «Екзомарс-2016».

За час польоту на Червону планету, при перебуванні там і повернення на Землю астронавт може отримати як мінімум 60% від загального межі дози опромінення, рекомендованого для всієї кар’єри космонавта.

Експерти пояснюють, що магнітне поле Землі і шар атмосфери захищають людей від безперервної «атаки» космічних променів.

«У космосі це може завдати серйозної шкоди людям, включаючи променеву хвороба, підвищений ризик розвитку раку, зробити негативний вплив на нервову систему і вплинути на ризик дегенеративних захворювань», — підкреслили дослідники.

ЄКА зараз вивчає способи кращого захисту астронавтів від радіації при далеких космічних польотах.

У липні американське аерокосмічне агентство NASA вибрало п’ятірку фіналістів конкурсу з розробки житла для астронавтів на Марсі.

Receive News & Ratings Via Email - Enter your email address below to receive a concise daily summary of the latest news and analysts' ratings with our FREE daily email newsletter.