Розгадана ще одна таємниця планети-карлика Церери

September 19, 2018 - By Arturo Altman

Астрономи з Університету Арізони провели масштабне дослідження Церери — найближчої до Сонця карликової планети. Виявилося, що на планеті досі триває криовулканизм, джерело якого не відомий.

Нагадаємо, що при криовулканизме з вулкана викидається не розплавлена гірська порода (лава), а вода, аміак, суміші метану з вуглеводнями та інші рідкі та газоподібні суміші.

Також в ході дослідження з’ясувалося, що на планеті є ще криовулканы, крім Ahuna Mons.

Нагадаємо, що Цереру відкрили у самому початку XIX століття, і виявили її не випадково — астрономи давно припускали, що між Марсом і Юпітером повинна бути ще одна планета.

Так і сталося: у січні 1801 року італійський астроном Джузеппе Піацці в Палермской астрономічної обсерваторії здійснив відкриття. Спочатку Цереру розглядалася як повноцінна планета Сонячної системи, але пізніше її назвали астероїдом з-за невеликого розміру.

Вже сучасні астрономи за допомогою телескопів і техніки змогли визначити, що Церера — карликова планета. Незважаючи на те, що планету виявили більше 200 років тому, перше повноцінне дослідження провели тільки в 2015 році, коли на орбіти Церери вийшов зонд Dawn.

Це дослідження допомогло з’ясувати, що поверхня Церери щодо гладка, але навколо неї багато водяної пари. Аналіз маси планети показав, що в ній повинно бути багато води.

У новому дослідженні американські планетологи зробили математичне моделювання, яке показало, що криовулканы, давнє Ahuna Mons, на Церері є.

Ми з’ясували, що під дією планетної гравітації ці криовулканы з часом «розпливлися» і стали планетарним рельєфом. Для каменю цей процес за короткий час неможливе, а для водяного льоду — цілком, тим більше, що на Церері температура може дійти до -38 градусів за Цельсієм,
— розповіли вчені.
Теорія вчених підтвердилася, коли планетологи отримали знімки поверхні Церери. На них фахівці виявили 22 об’єкти, що нагадують те, що було передбачене математичною моделлю — «осів» крижаний криовулкан.

Receive News & Ratings Via Email - Enter your email address below to receive a concise daily summary of the latest news and analysts' ratings with our FREE daily email newsletter.