Visa і Mastercard погодилися заплатити $6,2 млрд за позовом ритейлерів

September 12, 2018 - By Arturo Altman

Visa, Mastercard і група провідних американських банків залагодили тривалий антимонопольне судовий розгляд за комісій при платежах. Вони погодилися виплатити ритейлерам $6,2 млрд, про це повідомляє Reuters.

Розгляд почалося в 2005 році, коли ритейлери звинуватили Visa і Mastercard в порушенні антимонопольного законодавства США шляхом завищення комісій при операціях, які вони платять при кожній транзакції і які використовуються банками для винагороди власників кредитних карт. З тих пір Visa і Mastercard стали публічними компаніями, але банки досі є відповідачами за позовом як колишніх власників.

Виходячи з угоди, Visa, Mastercard і банки JP Morgan Chase, Bank of America і Citigroup погодилися виплатити додаткові $900 млн ритейлерам понад тих $5,3 млрд, про виплату яких сторони домовилися в 2012 році. Частка Visa в черговий виплати складе $600 млн, Mastercard заплатить тільки $108 млн.

Обидві компанії раніше збільшили резерви для того, щоб виконати очікувані зобов’язання за останньою угодою, яке все ще має бути схвалено судом. Раніше сторони домовилися про угоду на $7,25 млрд, але в 2016 році документ був підтриманий Верховним судом США.

На Visa припадає більша частина виплат від угоди. Платіжній системі доведеться заплатити $4,1 млрд з $6,2 млрд. Втім, залучення додаткових коштів від Visa не потрібно, так як компанія в останні роки переводила кошти на ескроу-рахунок. На Mastercard припадає 12% від загальної суми. У компанії запевнили, що угода не буде мати додаткового фінансового впливу.

«Після стількох років вдумливих переговорів ми раді досягненню цієї угоди і руху вперед у нашому партнерстві з ритейлерами для того, щоб надавати споживачам зручні, надійні і безпечні способи оплати. Такий результат вигідний всім сторонам і дозволить залучити більше ресурсів до спільного розвитку електронної комерції», — наводить FT заяву віце-президента Visa Келлі Махон Тульер.

Receive News & Ratings Via Email - Enter your email address below to receive a concise daily summary of the latest news and analysts' ratings with our FREE daily email newsletter.
Free Email Newsletter

Enter your email address below to get the latest news and analysts' ratings for your stocks with our free daily email newsletter: